Otevřeli jsme novou prodejnu a servis jízdních kol a těšíme se na Vaši návštěvu. VELO SKI SERVIS, Luboš Kozák Adresa prodejny a cykloservisu: Nad Stanicí 1, Praha 6 - Veleslavín, tel: 606 556 115

Úvodní stránka

Lyžarský servis nabízí

Cykloservis Kozák radí

Nová prodejna kol a lyží


Prodej a oprava jízdních kol

Po -                  13:00-17:30
Út 10:00-12:00, 13:00-17:30
St 10:00-12:00, 13:00-17:30
Čt 10:00-12:00, 13:00-17:30
10:00-12:00, 13:00-15:00

 
Dům, v kterém je prodejna servis jízdních kol - VELO SKI SERVIS, Luboš Kozák

Cykloservis Kozák

1. Řetěz si nechte přeměřit při každé návštěvě cykloservisu

Řetěz si nechte přeměřit při každé návštěvě cykloservisu.Řetěz, ačkoliv to na něm není pouhým okem vidět, se při opotřebení protahuje. Protahováním řetězu se zvětšují vzdálenosti mezi osičkami řetězu, které pak neodpovídají rozteči zubů na zadních či předních převodech. Zuby převodů mají určitou toleranci, ve které se může opotřebení řetězu pohybovat a pokud se tato tolerance překročí, začnou se opotřebovávat vlastní zuby převodů, což vede k nepříjemným koncům.

Samotná výměna řetězu pak již nestačí, neboť opotřebené zuby převodů začnou rychle ničit nový řetěz, začnou problémy s přehazovačkou, která již nepřehazuje tak lehce, jako kdysi, pokud se vymění jen zadní kolečka a řetěz, začnou zlobit přední talíře a přesmykač a než konečně dojdete k tomu, že je opravdu nutné vyměnit všechno, není už "nový" řetěz nový a musí se v krátké době vyměňovat potřetí.

Raději si tedy řetěz hlídejte a nechte si ho přeměřit při každé návštěvě cykloservisu.

 

2. Mytí kola tlakovou vodou. Jak jednoduše chránit ložiska středů.

Tlakové čističe jsou dnes v cenové relaci do 2 tisíc Kč a řada lidí s nimi myje všechno, včetně jízdního kola. Proč ne, je to rychlé a účinné. Je však dobré, čistit kolo opatrně. Většina nábojů kol a středů není schopna odolat tlakové vodě. Stačí ale jednoduché řešení. Z hadru si utrhneme proužek látky, kritické místo s ním ovážeme a tak jednoduše zabráníme tlakovému proudění pronikat přímo do ložisek.

ilustační foto

3. Zámek na kolo - co umí pákové kleště

Před každým výletem si zkontrolujte, jestli jste nezapomněli zámek na kolo. Ne v každé restaurace můžete sedět venku s výhledem na zaparkované kolo a výlet bez občerstvení, to není ono. Je dobré si u zámku na kolo uvědomit, jak daný zámek kolo chrání. Všechny lankové zámky zabrání zloději, aby opřené kolo odvedl. Avšak již malé pákové kleště si však s těmito zámky snadno poradí. Proto si stále více zákazníků našeho cykloservisu kupuje zámky pevnější, určené především pro motorky a konstruované jako článkový řetěz. Tyto zámky jsou ale dost těžké a rozhodování, který zámek koupit, není snadné. Na dovolenou s koly rozhodně doporučujeme vozit oba typy zámků, kola v noci bez dozoru zamykat k sobě několika článkovými zámky a přes den na výlety vozit něco lehčího.

 
 

Prodej a oprava kol a lyží:
Nad Stanicí 1
162 00 Praha 6
Tel: 606 556 115, 774 555 787

servis jízdních kol a lyží:  servis@veloski.cz
prodej jízdních kol a lyží: prodej@veloski.cz
www: www.veloski.cz